Új lendület a víziturizmusban: Az Aktív Rába konferencia és a jövőbeli fejlesztések

Október 19-én rendezték meg az Aktív Rába konferenciát, amely a víziturizmus lehetőségeinek kiaknázásával és fejlesztésével foglalkozott. A rendezvényen bemutatták az elfogadott Nemzeti Víziturisztikai Stratégiát és a vízitúra-vezető képzési program előkészítését is.

A Rába átjárhatósága és megfelelő infrastruktúrája kulcsfontosságú, valamint az ehhez szükséges állami és uniós beruházások megvalósítása is elengedhetetlen a folyó víziturisztikailag releváns szakaszain. Ezért fontos, hogy a következő évben várhatóan 65 milliárd forint uniós forrás válik elérhetővé a hazai turizmus, elsősorban a víziturizmus fejlesztésére. Ez lehetőséget biztosít arra, hogy a térség önkormányzatai, vállalkozói és intézményei összefogva „akadályból élményt” teremtsenek. Nem pontszerű fejlesztésekre, hanem hálózatos működésre és komplex infrastruktúrára van szükség.

Óriási előrelépés a hazai víziturizmusban, hogy idén decemberben lesz egy éve, hogy az összefogás jó példájaként megszületett az Aktív Rába Szövetség. Azóta megalakulóban van az Aktív Ipoly Szövetség is. A konferencián bemutattuk a közelmúltban a kormány által elfogadott Nemzeti Víziturisztikai Stratégiát, az Államtitkárság víziturisztikai célkitűzéseit – köztük a Bodrog Szövetség megalakulásának igényét –, valamint a Rába Szövetség eredményeit, a rábás vízi élményekről és az idei szezon tapasztalatairól is hallhattak az érdeklődők.

Délután a konferencia aktív és elkötelezett résztvevői áteveztek Szentgotthárdról Csörötnekre, hogy közelebbről is megtapasztalják a Rába folyó nyújtotta kalandokat.