200 millió forintból fejlődik a fogyatékkal élők szabadidősportja
Az Aktív Magyarországért felelős Államtitkárság a Magyar Paralimpiai Bizottság bevonásával elindította a Több, mint sport! – élmény- és szabadidősport eszközvásárlási és eseménytámogatási programot fogyatékosok számára. A beérkezett támogatási igények elbírálását követően 107 fogyatékkal élőkkel foglalkozó szervezet részesült közel 200 millió forint támogatásban. Eszközbeszerzésre 70, események megszervezésére 69 jelentkezést talált alkalmasnak a Programot lebonyolító MPB.
A fogyatékos emberek számára hazánkban még mindig nehezebb elérni szolgáltatásokat, így az élmény- és szabadidősport eseményeken való részvételük is akadályokba ütközik. Sokszor azért nem tudnak részt venni a programokon, mert nem áll rendelkezésre elegendő, a sérültségükhöz igazodó sporteszköz. Az Aktív Magyarország Program részeként megvalósuló Több, mint sport! program során azonban lehetőségük nyílik a fogyatékosokkal foglalkozó szervezeteknek nagyobb értékű, megfelelő minőségű és mennyiségű sporteszköz megvásárlására, ami elősegítheti az érintettek szabadidősport aktivitását.
Révész Máriusz, aktív Magyarországért felelős államtitkár hangsúlyozta, hogy a támogatási igények összege több, mint négyszerese lett a kiírt 200 milliós költségvetésnek. Ebből is látszik, hogy óriási szükség lenne a terület további fejlesztésére, ezért mindenképpen folytatódik jövőre is a program. Emellett fontos cél még felhívni a figyelmet az integráció fontosságára is, tette hozzá.
Szabó László, a Magyar Paralimpiai Szövetség elnöke kiemelte, a Bizottság öt fogyatékossági kategória szerint támogatta a megfelelő jelentkezéseket. Az elbírálás során olyan szervezetek is megjelentek, akik eddig a periférián vagy látókörön kívül voltak, ez is jelzi a Több, mint sport! hasznosságát és széles kiterjedési körét, mondta.
A program mindkét elemében támogatást nyert SUHANJ! Alapítvány társalapítója és elnöke, Gusztos Péter örömét fejezte ki a lehetőséggel kapcsolatban. Elmondta, hogy a támogatás mérföldkő a SUHANJ! életében, ugyanis ennek köszönhetően Budapesten kívül is létrehozhatnak SUHANJ! csoportokat, amik a testi fogyatékkal élők szabadidősportolását és mozgását, valamint az integrációt is segítik.
A résztvevők közösen egyetértettek abban, hogy a Több, mint sport! program felhívja a társadalom figyelmét arra is, hogy a sport alapvető jog a sérült emberek számára is.